Platán Úti Tagóvodája

Az 1967-ben épült óvodánk egy lakótelep és családi kertes ház övezet határán helyezkedik el, saját konyhával rendelkező tagintézményként. Az óvodánk utcáját platánfák sora díszíti.

Udvarunkat lombos fák, cserjék, virágok, összefüggő gyep teszi hangulatossá, élhetővé a gyermekek számára.

A mozgásfejlesztést betonra festett képességfejlesztő játékok, közlekedési pálya és uniós előírásoknak megfelelő fa játékok segítik. Rendszeres látogatói vagyunk a városi uszodának, sportcsarnoknak, sportpályáknak és jégpályának.

Az óvodánk udvarán a nyári időszakban érzékelő ösvény, nyugalom szigete segíti a gyermekek észlelésének a fejlődését, a relaxációs feltöltődést. A Bozsik program jóvoltából az ovis korosztály számára, lehetőséget biztosítunk a labdarúgás alapjainak megismerésére. A szülők jóvoltából, műfüves focipályával is rendelkezünk.

Az intézményben 5 vegyes életkorú csoportban van lehetőség a gyermekek sokoldalú személyiségfejlesztésére. Nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi nevelésre, melyet már a kezdetektől, az "Anyás befogadás" lehetőségével biztosítunk. A játékos fejlesztést szakképzett óvodapedagógusuk végzik, közülük 4 fő szakvizsgával rendelkezik, 2 fő pedig mesterpedagógusi minősítéssel. Munkájukat pedagógiai asszisztensek és szakképzett dajkák segítik. A szakmai munkát pszichológus, gyógypedagógus, fejlesztőpedagógus és logopédus egészíti ki.

Hiszünk a játék fejlesztő erejében, hangsúlyozzuk az egészséges életmód jelentőségét, ezen belül az egészséges és vitamindús táplálkozás, fontosságát kisgyermekkorban.

Kiemelten fontosnak tartjuk a környezettudatos magatartás kialakítását, olyan környezetbarát szokások, szokásrendszerek, viselkedésformák megerősítését a gyermekekben, amelyek elősegítik a természetes és mesterséges környezettel való harmonikus kapcsolatot. Valamennyi tevékenységi területet erre alapozunk.

Sokat kirándulunk, túrázunk a Mátrában, "zöld napokat" tartunk, igyekszünk közvetlenül megtapasztalni környezetünket. Örökbefogadott forrásról rendszeresen gondoskodunk a Mátrában. Nyár elején, egy héten át erdei ovit szervezünk az iskolába induló gyermekek számára. Saját óvónőink által vezetett játékos tevékenységeink, az angollal, a zeneovival, a nyuszi-tornán pedig mozgásos játékokkal ismertetik meg az érdeklődő gyerekeket. Kellemes, családias légkörben sokféle rendezvényük van, melynek többségére a szülőket is nagy szeretettel várjuk: sportnapok az udvaron, kézműves délutánok a zöld ünnepek vagy a jeles napokhoz kapcsolódóan. A tehetséges gyermekeinket külön figyelemmel óvjuk és segítjük.

• ÖRÖKÖS ZÖLD ÓVODAKÉNT, aktuális "Zöld fal"- t működtetünk az aulánkban és a folyosón.

Itt, a jeles napokról, a zöld napokról, digitális eszközökön, fotók, újság-,

és internetes cikkek segítségével tájékoztatjuk a családokat.

• Tagjai vagyunk a KÖRNYEZETÜNKÉRT ORSZÁGOS ÓVODAI, illetve a MAGYAR MADÁRTANI ÉS TERMÉSZETVÉDELMI EGYESÜLETNEK. Egész évben folyamatosan gondoskodunk a hazánkban fészkelő madarakról.
  • Az óvoda udvarán található gyógynövényes pici konyhakertet, virágoskertet, halastavat, madárkalitkát, szőlőtőkéket, közösen gondozzuk a gyermekekkel.
  • Az iskolába induló óvodásaink emlékül, fát, bokrot, virágot ültetnek a jövő nemzedékének óvodánk udvarán.
  • Minden év októberében, novemberében papírgyűjtést szervezünk a szülők aktív részvételével. Szelektív hulladékgyűjtés során fokozott figyelmet fordítunk az újra-hasznosításra és a fenntarthatóságra nevelésre.
  • Évente ellátogat hozzánk a városban működő Közhasznú Egyesület egyike, hogy bemutatkozzon és ismertesse a felelős állattartás fontos ismérveit gyermekeinknek.
  • A Városi Közlekedési Nap és a Dalos Pacsirta Énekes Találkozó több éve már nálunk kerül megrendezésre, ahová szívesen várjuk a város többi óvodájából érkező gyermekeket is.
  • Ugyancsak rendszeres látogatói vagyunk a Mátra Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásainak és a Vachott Sándor Városi Könyvtár rendezvényeinek.
  • A Felsővárosi Általános Iskola által szervezett ÖKO-napra, és a Kálváriaparti Általános Iskola sportnapjára is rendszeresen ellátogatunk.
  • A DIOO digitális eszközt és a BEE BOOT téri tájékozódást segítő játékot beépítettük az óvoda fejlesztő tevékenységei közé.
  • Minden kisgyermeknek elérhetővé tettük a mozgáskotta mozgásfejlesztő,- és a színkotta zenei képességeket fejlesztő módszereket.
  • Évente többször lehetőségük van gyermekeinknek bábelőadásokon és zenei előadásokon részt venni, illetve a saját óvó nénik előadásait megtekinteni.
  • Jó kapcsolatot ápolunk a Pátzay János Katolikus Zeneiskola növendékeivel és tanáraival, akik minden évben bemutatkozó koncertet adnak óvodás gyermekeink részére.
  • Szülői Fórumokon mindig aktuális, érdeklődésre számot tartó témákat dolgozunk fel, alkalmanként külső szakemberek segítségével is.
  • Óvodánkban 1998. óta működik "A GYÖNGYÖSI PLATÁN ÚTI ÓVODÁÉRT ALAPÍTVÁNY", amely a gyermekek környezetének szebbé tétele céljából alakult.
  • Évente egyszer, megrendezésre kerül a szülők által szervezett Jótékonysági bál, amelynek bevételét, óvodánk fejlesztésére és korszerűsítésére fordítjuk.
  • Működtetünk óvodai,- és csoport Facebook elérhetőségeket a kedves szülők tájékoztatása céljából.