Jeruzsálem Úti Tagóvodája

Gyöngyös Város Óvodái Jeruzsálem Úti Tagóvodája a város szívében helyezkedik el, egy lakótelep szomszédságában, közvetlenül egy bölcsőde és egy általános iskola mellett. Az intézményben, összesen hat csoport működik, melyek nagy része, osztatlan, korosztályos csoport. Helyileg három a földszinten, három az emeleten található. A hat csoportban, 12 fő diplomás óvodapedagógus dolgozik, munkájukat 6 fő dajka, illetve, szintenként 1-1 fő, pedagógiai asszisztens segíti.

Az intézményt, 1974-ben adták át és az akkori arculatát megváltoztatva, 2020. nyarától, mind külsőleg, mind belsőleg felújításra került az épület. A külső szigetelés színvilága, a belső enteriőr kialakítása egy modern, XXI. századi, korszerű óvoda képét mutatja. Felújításra kerültek a vizesblokkok, gyönyörű burkolattal szépítettük meg a közös tereket, a szobák új bútorokat kaptak és az udvar komfortosítására is nagy hangsúlyút fektettünk. KRESZ parkok kerültek kialakításra, egy aszfaltborítású a nagyobb gyermekek számára és egy a kisebbeknek, akik gumiöntvény alapon gyakorolhatják, a helyes közlekedés alapvető szabályait.

Ügyelünk arra, hogy minél több zöld területet alakítsunk ki a gyermekek számára, mely törekvésünket gyepesítéssel, faültetéssel, virágágyások, zöldséges kiskertek kialakításával valósítunk meg. Szülői összefogással, 2019-ben megnyertünk egy országos nyereményjáték 2 millió forintos fődíját, mely összegből kétüléses hintát és süllyesztett trambulint vásároltunk a gyermekek számára.

A tornaszobánk átadására, 2008-ban került sor és az eszköztárát, minden évben, bővítjük, így megteremtjük a lehetőséget arra, hogy az óvodába járó gyermekek mozgásfejlesztése, maradéktalanul megvalósulhasson. Ebben nagy segítségünkre van, a Kékes Turista Egyesület, mellyel, 2004-ben, együttműködési megállapodást kötöttünk és évente anyagi támogatást nyújt, az óvodánknak. Az óvodai beíratáskor, ennek az egyesületnek lesznek tagjai a gyermekek, Mátra Manók néven és az óvodáskor végére, nemcsak a túrák élményeivel, hanem emléklappal is gazdagodnak a Manóink.

Jól felszerelt fejlesztőszobát alakítottunk ki, 2022. nyarán, ahol terápiák, felzárkóztatások, tehetséggondozási feladatok valósulnak meg. Heti rendszerességgel foglalkoznak az óvoda fejlesztőpedagógusai, gyógypedagógusa és a logopédus, a terápiákat igénylő gyermekekkel. Igény szerint, óvodapszichológus is rendelkezésünkre áll.

Sajátosságaink:

• Varázsműhely, tehetséggondozó program, az óvoda, egyik "Jó gyakorlata"
  • Gyalogkakukk túra, az intézmény, másik "Jó gyakorlata"
  • "Örökös Zöld Óvoda" megtisztelő cím
  • Tagjai vagyunk, a Bozsik Intézményi Programnak
  • Mihály napi, hagyományőrző rendezvény
  • Sakkjátszótér program
  • Havi kulturális rendezvények (bábszínház, interaktív zenés műsorok, bűvész, mozi.)
  • Délutáni, külön foglalkozások (angol, akrobatikus rock and roll, szivacs kézilabda, valamint szülői igény alapján, jóga, néptánc és teniszoktatás)
  • Érzékenyítő program, a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület tagjai részvételével
  • Gyermekhét az óvodában
  • Zöld Jeles Napok megünneplése