Dobó Úti Tagóvodája

Óvodánk 1980-ban kezdte meg működését a Mátrai úti lakótelep mellett, zöld övezetben, az Orczy-kert és Mátra Múzeum, az Erdei kisvasút állomás szomszédságában a Sár-hegy lábánál.

Tágas, rendezett "zöld" udvarunkon a komplex, mozgásra motiváló fajátékok, homokozók, ivókút és párakapu segítenek a gyermekek egészséges életvitelének megalapozásában. A szabadban rendezett hagyományos, közös programok biztosítják a gyermekeknek, hogy minél több együttes élményben legyen részük, melyek támogatják önálló felfedezéseiket és sikerélményt nyújtanak számukra.

A bölcsődével közös épület emeletén található öt csoportunk – szárnyrészenként két-két, egy csoport – mindegyike vegyes életkorú gyermekek közössége. Intézményünk maximálisan 125 kisgyermeket fogadhat otthonos, barátságos környezetben. Esztétikus, korszerű bútorokkal, gyermekbarát belső élettérrel várjuk az óvodásokat. Tornaszobánkban, a földszinten mozgásfejlesztő eszközök széles tárházát használhatják a gyermekek, köszönhetően a sikeres pályázatoknak. Óvodánk bekapcsolódott a "Bozsik programba" is, hetente ovi – foci működik.

Nevelőmunkánkban a projekt tervezés alapján kínálunk változatos tevékenykedtetést, sokoldalú tapasztalási, megismerési lehetőséget a gyermekeknek. Kiemelt figyelmet fordítunk az anyanyelvi nevelésben rejlő koncentrált tanulás segítésére, az értő figyelemmel való kommunikáció ösztönzésére. Munkánk az egyes gyermeki fejlődés differenciált támogatása során igazán hatékony. Meseszálon futó, mozgásos, dramatikus játékok közben az egyéni képességek kibontakozását támogatjuk. A kiemelkedő képességekkel rendelkező gyermekek megnyilatkozhatnak bábfesztiválon, "Pacsirták" éneklésén, mesemondó délelőttön, rajzpályázatokon, sport területén, néptáncban. Emellett sószobánkban is van lehetőség beszédkészség fejlesztésére, mesehallgatásra, zenehallgatásra heti rendszerességgel. Tervezzük "somokozó" kialakítását. Elkészült mobil "Mezítlábas ösvényünk".

A gyermekek egészségének megőrzése, egészséges életvitelük formálása és fejlődésük alakítása érdekében 1996-óta a "Dobó-kocka az Egészséges Óvodásokért Alapítvány" támogatásával - ezt kiegészítve a szülői segítséggel - bővítettük, újítottuk a csoportszobák, öltözők, tornaszoba, sószoba, udvar felszereltségét. A szülők "óvodafejlesztési hozzájárulásával" a nevelési évben két alkalommal töltődik az Alapítványi forrás.

"Zöld Óvoda" címet 2011-ben, 2014-ben és 2017-ben is elnyertük, sikerrel pályáztunk 2018 őszén az "Örökös Zöld Óvoda" címre. "Madárbarát Óvoda" kritériumainak is megfeleltünk, 2017-ben elnyertük a megtisztelő címet. "Biztonságos Óvoda" programba kapcsolódtunk 2018-ban, sikerét a Gurul az óvoda-előzmények is támogatták. A Natura 2000 területek minél szélesebb körű megismerésével szintén támogatjuk az óvodások és rajtuk keresztül családok környezettudatos szemléletének mélyítését. Megépítettük a Komposztkast, nyáron saját paradicsomot fogyasztottak az óvodások. "Magyarország legszebb óvodakertje" pályázaton elismerésben részesült e munkánk.

A "Kincses Kultúróvoda 2020." pályamunkát elkészítettük, elismerésben részesültünk.

1. szeptembertől 2023. júnusig tagóvodánk sikeres pályázat eredményeként viselte az "Oktatási Hivatal Bázisintézménye" címet.

• Ősszel lehetőség szerint pályázati forrásból a csoportok fát ültetnek az udvarunkon

• "Szüreti Kavalkád" várja a családokat mustkészítéssel, kóstolással, népi fajátékokkal, kézműveskedéssel, népzenei táncházzal, bábszínházzal

• Hulladékgyűjtés: papírgyűjtés, elektronikai hulladékgyűjtés

• Folyamatosan: használt elem gyűjtése (CCR ReBat)